Parfüm Nasıl Seçilir?

Kendine önem veren ve özen gösterenler için Parfüm seçimi oldukça önemli bir ayrıntıdır. Parfüm Nasıl Seçilir ve nelere dikkat edilmelidir gelin hep birlikte inceleyelim

Seçimlerinizde atacağınız doğru adımlarla bir çok kişinin dikkatini kolayca çekeceğinizi aklınızdan çıkarmayınız. Beki bir çok insanın önemsemediği parfüm kokunuzla bile onlarca kişinin başını döndürebilirsiniz. 

Parfüm Seçiminde Günün Önemi

Bir çoğumuz bazen planlı bazende denk geldiğimiz anlarda parfüm seçimleri ve alışverişi yapmaktayız. Ancak bunda da dikkat edilmesi gereken sabahın erken saatleri yada akşamın geç saatlerinde yoğunun ve bitkin anımızda, ilgimizi yoğunlaştıramayacağımız anlar değil daha çok öğlen vaktinde seçimler sağlıklı olacaktır.

Koku Tercihlerinizde Mutlaka Dikkat Edin!

Bilmediğiniz ve daha önce denemediğiniz kokularda bazen sık sık arka arkaya yeni kokular denemek zorunda kalabilirsiniz. Buda sizlere bir kaç denemeden sonra tüm parfümlerin kokusunun birbirine benzediği uyarısı verecektir. eniyierkeekparfumleri.com olarak bizim önerimiz gerçek kokoyu hissedebilmeniz için 30 dakikalık bir süreye ihtiyacınızın olduğudur. Eğer üzerine yoğunlaştığınız bir kofu varsa 30 dakika vaktinizi ayırıp kokusunu daha net bir şekilde alabilirsiniz.

Kendinize En Uygun Parfümü Mutlaka Bulacaksınız

En iyi erkek parfümleri sitemizde sizlere önerilerimize sıralamaya devam ediyoruz. Kendinize en uygun parfümü bulmak için kendinizi ve cildinizi de çok yakından tanımalısınız. Her koku her tenle uyumlu olmayabilir. Yağlı ciltelerde ve yoğun terleyen ciltlerde kokular aynı kalıcıklıkta ve etkide olmayacaklardır. Giyim tarzınız, bulunduğunuz ortamlar, yaş faktörünüz, aksesuar kullanımınızda bunları etkilemektedir.

Bazı Parfüm Koku Notaları

Çiçek Tabanlı Parfüm Kokular : en yoğun çeşiti barındıran oldukça geniş bir koku ailesidir diyebiliriz. Manolya çiçekleri, Zambak çiçekleri, Gül, Orkide ve Yasemin çiçekleri en çok kullanlanlar arasındadır. Çiçek bazlı kokular yaz ve bahar aylarında en çok tercih edilebilecek kokulardır.

Oryantal Parfüm Kokuları : Oldukça etkili ve yoğun bir kokuyu etrafınıza yansıtabilecek kokulardır diyebiliriz. En iyi erkek parfümleri sitesi olarak kış sezonunda denemenizi önermekteyiz. Vanilya, tarçın, karamel ve amber tabanlı ve baharat aromaları ile birlikte kullanımı görülmektedir.

Meyve Özlü Kokular : Genelde yoğun bir kalıcılık barındırmayan koku türleridir. Limon, elma gibi çeşitli meyve esaslarında üretilmektedir. Yaz ve bahar mevsiminde tercih edilen koku tüleridir.

Şipre Türü Kokular : Paçuli, yosun ve misk tabanlı olsalarda meyve ve çiçek karışımları ile kullanımı bilinmektedir. Kalıcılıkları diğer türlere oldukça yüksektirler.

En iyi erkek parfümleri sitemide bulunan tüm parfüm ve kokularla ilgili sayfalara sizlerde yoğum ve öneri bölümünden katkı verebilir tecrübelerinizi okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. .